Výsadby
Odborné výsadby drevín prevádzame s patričnou profesionalitou a odbornosťou s dôkladnou predstavou
o budúcom vzraste a habituse drevín.
Už pri výkope jám dbáme na to, aby rastlina mala pri prvom štarte rastu dostatok miesta a živín, ktoré dodávame vo forme kompostu priamo ku koreňom každej rastiny.
Pri skupinovej výsadbe používame ako podklad netkanú textíliu, do ktorej
sa po jej rozprestretí vysádzajú rastliny a docielime tým absolútne bezburinný stav v celej výsadbe a okolí rastlín.
Po výsadbe sa netkaná textília zakryje nejakým mulčovacím materiálom ako napr. kôra, štrk, drevené štiepky a iné, ktoré zároveň slúžia ako výborná ochrana rastlín proti mrazu, vysušovaniu a zlepšujú celkovú klímu v okolí.
Údržba výsadieb, ktorá pripadá do úvahy min. 1 rok po dobre a odborne vykonanej výsadbe, spočíva hlavne v dopĺňaní mulču, hnojení špeciálnymi hnojivami, rezom a strihom rastlín príp. ochranou proti mrazom, chorobám a škodcom. No základ úspechu peknej výsadby je v kvalitnej a pravidelnej zálievke, ktorú najlepšie zvládne dobrý závlahový systém.
Údržba
Údržba zelene patrí medzi prvotné práce, s ktorými sme v roku 1997 začínali a neustále patrí medzi hlavné a prioritné činnosti.
Vertikutácia - prerezávanie má význam pri viacročných trávnikoch. Prevádza sa vertikálnymi nožmi vzdialených niekoľko cm od seba, ktoré sa zarezávajú 5 mm
do pôdy.
Tým sa odstraňuje z trávnika trávnatá plsť a mach, čím sa umožňuje ľahší prístup vody a hnojiva ku koreňovému systému.
Ďalšou výhodou vertikutácie je rozrezanie siete výbežkov, stolómov a rizomov, kde na každom rozrezanom výbežku vyrastie nový trs trávy, čim sa trávnik zahusťuje. Vertikutácia je vhodná niekoľko krát do roka,
hlavne na jar pred začiatkom vegetácie a na jeseň.
Po prevzdušnení odporúčame trávnik dobre pohnojiť priemyselnými hnojivami, aby sme podporili jeho rast a zahusťovanie. V žiadnom prípade nehnojíme rozhadzovaním rukou, ale rozmetadlami, pretože nám môžu vzniknúť rôzne zafarbenie trávnika od nerovnomerného rozloženia množstva hnojiva.