© 2017 by P&M Production. 

Záhrady na kľúč

Výsadby

Odborné výsadby drevín prevádzame s patričnou profesionalitou a odbornosťou s dôkladnou predstavou

o budúcom vzraste  a habituse drevín.

 

Už pri výkope jám dbáme na to, aby rastlina mala pri prvom štarte rastu dostatok miesta a živín, ktoré dodávame vo forme kompostu priamo ku koreňom každej rastiny.

 

Pri skupinovej výsadbe používame ako podklad netkanú textíliu, do ktorej

sa po jej rozprestretí vysádzajú rastliny  a docielime tým absolútne bezburinný stav v celej výsadbe a okolí rastlín.  

Po výsadbe sa netkaná textília zakryje nejakým mulčovacím materiálom ako napr. kôra, štrk, drevené štiepky a iné, ktoré  zároveň slúžia ako výborná ochrana rastlín proti mrazu, vysušovaniu a zlepšujú celkovú klímu v okolí.

Údržba výsadieb, ktorá pripadá do úvahy min. 1 rok po dobre a odborne vykonanej výsadbe, spočíva hlavne v dopĺňaní mulču, hnojení špeciálnymi hnojivami, rezom a strihom rastlín príp. ochranou proti mrazom, chorobám a škodcom. No základ úspechu peknej výsadby je v kvalitnej a pravidelnej zálievke, ktorú najlepšie zvládne dobrý závlahový systém.

Údržba

Údržba zelene patrí medzi prvotné práce, s ktorými sme v roku 1997 začínali a neustále patrí medzi hlavné a prioritné činnosti.

Vertikutácia - prerezávanie má význam pri viacročných trávnikoch. Prevádza sa vertikálnymi nožmi vzdialených niekoľko cm od seba, ktoré sa zarezávajú 5 mm

do pôdy.

Tým sa odstraňuje z trávnika trávnatá plsť a mach, čím sa umožňuje ľahší prístup vody a hnojiva ku koreňovému systému.

Ďalšou výhodou vertikutácie je rozrezanie siete výbežkov, stolómov a rizomov, kde na každom rozrezanom výbežku vyrastie nový trs trávy, čim sa trávnik zahusťuje. Vertikutácia je vhodná niekoľko krát do roka,

hlavne na jar pred začiatkom vegetácie a na jeseň.

Po prevzdušnení odporúčame trávnik dobre pohnojiť priemyselnými hnojivami, aby sme podporili jeho rast a zahusťovanie. V žiadnom prípade nehnojíme rozhadzovaním rukou, ale rozmetadlami, pretože nám môžu vzniknúť rôzne zafarbenie trávnika od nerovnomerného rozloženia množstva hnojiva.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now